Úvod, alebo ako sa raz hrdlo na tom krčahu utrhlo - našťastie s dobrým koncomSom ročník výroby 1975, alebo ako sa hovorí - ten z generácie husákovych detí. Stredný vek je teda na krku a na oslavu tohoto jubiela pre vás príroda prichystala úhľadne zabalené balíčky nových prekvapení od vášho tela, či mysle, ktoré vám začne s úškrnom na tvári jedného dňa rad-radom posielať.

Mal si doteraz ako tak funkčné trávenie ? A počul si už o histamínovej intolerancii ? Bam, nech sa páči, vyskúšaj celkom zdarma ! Je to celodenná zábava plná svrbenia, nafukovania a červenej kože.

Že ti jedného dňa začalo v ľavom uchu pískať a v pravom na vyváženie hudobného zážitku hučať ? To len dorazila oneskorená faktúra za všetky tie úžasné koncerty a hudobné festivaly.

Poznáte také tie priesvitné čiaročky či bodky, ktoré ste občas zbadali na okraji svojho periférneho videnia a pohybom očí naháňali, no oni stále zdrhali ? Nemusíte sa bát, raz s vami túto naháňačku možno prestanú hrať a na uľahčenie ich videnia stmavnú, presunú sa do stredu videnia a stanú sa vašimi stálymi spoločníkmi. Či už čítate knižku, pozeráte svoj obľúbený britský sitcom, alebo len tak krúžite očami po stenách čakárne na dopravnom inšpektoráte.. Kto vymyslel tie biele steny, pri ktorých sú všetky tie prapodivné machule plávajúce v očiach tak vidieť !

A čo ešte stavy, kedy vaša myseľ chce vyskočiť z hlavy, točí sa ako tučná mačka v malej krabici stále dokola a všetko zahaľuje postupne prichádzajúca depresia do tmavších farieb ako je čierna. Áno, je to pravdepodobne vďaka všetkému tomu chlastu čo ste do seba liali celé roky žúrok, a možno aj toho prapodivne voniaceho dymu, čo šiel pre zmenu z vás von. Nie, tento stav si nemôžete dovoliť opakovane a veľa razy.. to by už tento príbeh nemusel skončiť happy-endom. A o to tu práve ide.

Táto stránka je zápisník, sprievodca všetkými mojimi skúsenosťami so snahou ako dostať telo a myseľ zas do stavu použiteľnosti. Na mojej ceste zbaviť sa väčšiny problémov tela - nie len tých spomenutých hore - a vyliečiť vyžmýkanú myseľ, som vyskúšal mnoho postupov, doplnkov, či protokolov. A dobrá správa je - postupne ale isto to funguje.

Som človek vedy, a tak pri všetkom čo som na sebe aplikoval, museli prebehnúť doslova stovky hodín čítania verejne prístupných laboratórnych testov, počúvania podcastov ľudí skúsenejších ako som ja a nekonečné stohy kníh zaoberajúcich sa zdravím tak mysle ako aj tela. Pozývam vás teda na preskúmanie tejto cesty, a odovzdávam touto stránkou všetky dôležité informácie a skúsenosti, ktoré som za tie roky samo-opravovania nazbieral. Táto cesta neskončila, práve naopak, mám pocit, že to ešte len poriadne začína..

J.